Autobagi Polska aktywnie wspiera młode sportowe talenty


Autobagi Polska, jako podmiot zaangażowany społecznie i silnie oraz aktywnie wspierający społeczność lokalną, od dawna włącza się w wiele inicjatyw mających na celu promocję zdrowego trybu życia oraz aktywne spędzanie czasu poprzez uprawianie sportu, w tym aktywizowanie w ten sposób młodzieży.

Wojciech Traczuk – dyrektor handlowy Autobagi Polska – komentuje „Od dawna jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i  bardzo zżytą z naszym regionem. Dlatego staramy się wychodzić naprzeciwko licznym inicjatywom mającym na celu promocję zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że wciąż bardzo trudno jest przebić do sportowej elity nieraz niezwykle utalentowanym młodym ludziom, nie pochodzącym z dużych, metropolitalnych ośrodków, ale z mniejszych miasteczek i wsi. W związku z tym podjęliśmy kilka związanych z tym decyzji, dofinansując lokalne drużyny i zawody sportowe dla młodzieży oraz amatorskie zmagania i turnieje. Doskonale to zresztą obrazuje ideę samego Kamaza, który również ma twardy charakter, naznaczony przez ducha walki i ducha rywalizacji oraz wyrażonego przez jego znak firmowy – konia tatarskiego – silnego, rączego, zwinnego, oddanego i bardzo wytrzymałego, chociaż niepozornego z wyglądu. Kamaz zresztą jest w Rosji bardzo mocno włączony w podobne inicjatywy. Tym samym i my – jako Autobagi Polska – chcemy mocno wspierać młodych ludzi i pozytywnie ich aktywizować, motywując do uprawiania sportu. Tą drogą zachęcamy ich zresztą do inwestowania w siebie i jednocześnie wzbudzamy ducha niezwykle pozytywnej, sportowej rywalizacji – rywalizacji opartej na walce, współpracy zespołowej, poświęceniu – przymiotach nader ważnych społecznie, w naszym codziennym życiu”.

Jednym z takich realizowanych projektów jest umowa ze Stowarzyszeniem Międzyszkolnym Klub Sportowy przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Wieliczce, dotycząca sponsoringu drużyny siatkarek.

Umowa ta została zawarta we wrześniu 2018 roku. Obejmuje ona wsparcie finansowe w zawodach i turniejach odbywających się poza terenem powiatu wielickiego oraz zakup strojów sportowych dla drużyny. M.in. dzięki temu wsparciu drużyna mogła uczestniczyć w kilku turniejach o zasięgu krajowym, odnosząc tam zwycięstwa, jak w zorganizowanym w Zawierciu Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt, którego cechą charakterystyczną jest wysoki poziom organizacyjny i sportowy, czy w II Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki – Kluczewsko Mini Volley Cup’2019 o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko, w którym wystartowało 20 zespołów z całej Polski. Firma w ubiegłym roku wsparła również Klub Sportowy Chełmianka.

Warto tu dodać, że Autobagi Polska chętnie wspiera różne dyscypliny sportowe, m.in. była sponsorem biegu Runmageddon – morderczego i bardzo wymagającego – tylko dla prawdziwych twardzieli i ludzi z charakterem! W tej rywalizacji rokrocznie biorą udział pracownicy firmy – jako KAMAZ TEAM.

Firma jest też głównym sponsorem zawodów Iron Dragon. Zawody Iron Dragon, to jedna z największych imprez triathlonowych w Polsce południowej. W rozgrywanych od 2013 roku, corocznie biorą udział setki zawodników rywalizujących na dystansie olimpijskim, sprinterskim oraz w sztafecie. W 2019 roku Iron Dragon, wraz z Triathlon Rzeszów i Triathlon Radłów wszedł w cykl startów z serii Triada Południa. W tej dyscyplinie sportowej firmę Autobagi Polska, reprezentuje z powodzeniem dyrektor handlowy  – Wojciech Traczuk.

Komentarze wyłączone