NOWY KAMAZ W PEŁNI SPRAWDZONY
W NAJCIĘŻSZYM TEŚCIE ŚWIATA

Kamaz od lat dominuje na Rajdzie Dakar, odnosząc liczne zwycięstwa. Zdecydowanie najowocniejsze dla Teamu KAMAZ-Master były lata 2013, 2015 oraz 2021, w których zajął on wszystkie miejsca na podium.

Team KAMAZ-Master rywalizuje w klasie ciężarówki z pojazdami marek MAZ, Iveco, Praga, Renault, Tatra. Prace rajdowego zespołu fabrycznego nad przygotowywaniem każdego modelu ciężarówki KAMAZ trwają cały rok, a każda nowa konstrukcja łączy w sobie doświadczenie z poprzednich lat. KAMAZ pozostaje głęboko zakorzeniony w swojej tradycji i dążeniu do bycia w czołówce. Dzięki mocnej konstrukcji, wysokiej wytrzymałości na trudne warunki i niezmiennie doskonalonym parametrom Team KAMAZ Master może nazywać siebie pogromcą Rajdów Dakar.

Najnowszy model z rodziny K5, przygotowywany do startu w Rajdzie Dakar 2022, to sportowa, 2-osiowa ciężarówka KAMAZ-435091 w układzie napędowym 4×4. Jest ona w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 165 km/h. Napędza ją sześciocylindrowy, rzędowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem i intercoolerem o pojemności skokowej 12,98 litra. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 950 litrów.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z Rajdów oraz ćwiczeń z lat 2015-2021.